Nekupujte voloviny
letos kupte Skutečný dárek

Daniela Bednářová
Social media manager
23.11.2015

Proč dávat k Vánocům voloviny, když můžete darovat osla? To je hlavní sdělení kampaně Skutečný dárek, kterou pro společnost Člověk v tísni o.p.s. připravila naše agentura.

Skutecny darek awards Comtech

Člověk v tísni pomáhá lidem v nouzi, a to jak ve válečných krizích nebo v oblastech zasažených přírodními katastrofami, tak i v místech, kde se lidé bez podpory jen těžko dostanou ze začarovaného kruhu chudoby. Právě těmto lidem je určen Skutečný dárek, který může mít podobu osla, ale i tabule, vody, kozy nebo třeba vzdělání či bezpečného porodu.

Agentura Comtech pro společnost Člověk v tísni začala pracovat už v roce 2008, kdy vytvořila znělku pro festival Jeden svět. Skutečný dárek ale společně připravujeme poprvé. Dlouhodobá kampaň s kozou v hlavní roli ztrácela výkon. A tak se Člověk v tísni obrátil na Comtech s žádostí o pomoc. Efektivní kampaně jsou totiž naše parketa.

Věříme, že se letos pod stromkem objeví mnohem méně volovin. Pomáhají nám v tom i ambasadoři Jan Budař a Martha Issová. Oba jsou v kampani zapojeni jako dobrovolníci a dlouhodobí přispěvatelé Člověka v tísni. Důležitou roli zde ale samozřejmě hraje i osel, který okusuje palmu, vozí Marthu a nechává se nosit na rukou.
„Dělat s Comtechem je prostě radost. Jsou to srdcaři a po letech spolupráce jim věřím. Letos jsme spolu s nimi vsadili na provokativní téma volovin a těším se, že to lidi zvedne od obrazovek televizorů a místo dalších papučí koupí babičce osla nebo třeba bezpečný porod,“ říká Tomáš Vyhnálek, ředitel fundraisingu Člověka v tísni.

Kampaň poběží v tisku, televizi, rádiu, v online prostředí i v outdooru – konkrétně v metru, tramvajích a na citylightech. Hlavní část komunikace směřujeme do posledního měsíce před Vánoci. Samotný nákup dárků usnadní i nově upravený e-shop, kde je na výběr široká řada možností. Podívejte se sami na skutecnydarek.cz

Works


Neviditelným strádajícím jsme propůjčili známé tváře. Pro dobrou věc.

Dejte nám kafe, žvejku a rozpočet a my postavíme kampaň!

Všechny barvy Jeseníků v jedné kampani.

Vypekli jsme samotu. A provoněli české kuchyně.

Cvičit můžete, i když právě čtete náš blog

Třicátý krok ke svobodě

Jak jsme dojali Metallicu

Se sametově jemným pohlazením se vstává lépe

Krásní obři ze severu

ZALILI NÁM DVA KLIENTY DO BETONU

TANEC PRAHA. KDYŽ JE ZVĚDAVOST ZÁŽITKEM

UŽ JSME ZASE TĚŽKÉ VÁHY

nAKAfe 2019

NEČEKÁME, AŽ POMŮŽE NĚKDO JINÝ

Výtah, nebo schody?

Rozmohl se nám tady takový nešvar, zavírat slepice do klecí a dělat z nich stroje na vajíčka.