facebook logo


Agentura Comtech
16. 11. 2016

Máme krátké kalhoty, ale paměť ne.

17. listopad 1989 se stal počátkem konce režimu, „který nechceš“. K moři do NDR, banány jen o Vánocích a hlavně buď zticha. Zkrátka opravdová no future!

Celý zbytek listopadu a začátek prosince tehdy vypadal velmi nejistě. Po nářezu na Národní třídě se sice zvedla obrovská vlna odporu proti establishmentu, ale nevypočitatelná temná strana síly byla stále u moci. Až teprve zvolení Václava Havla prezidentem republiky znamenalo pro mnohé definitivní konec vlády jedné strany a všeho, co s ní souviselo.

Inaugurace 29. prosince se povedla a jejím zlatým hřebem, který dojímal k pláči, byly krátké kalhoty nové hlavy státu. Pan prezident tehdy marně vysvětloval, že se spíše než o chybu krejčího jednalo o jeho zvyk vytáhnout si kalhoty při každé dramatičtější situaci. S úsměvem později dodával: „Musím říct, že se z toho víceméně raduji. Říkám si, že je to docela něžný způsob posměchu vůči mojí osobě“.

My v Comtechu se s radostí připojujeme ke vzpomínce na krátké kalhoty Václava Havla. Věříme, že tím podpoříme především pozitivní občanskou hrdost a potřebu přihlásit se veřejně k důležitým morálním hodnotám.

Až se 18. prosince
(v Den Václava Havla) potkáme s některými z vás v krátkých nohavicích, vzpomeneme společně na osobnost, která nám až do poslední chvíle připomínala, že demokracii nejde udržet a rozvíjet bez občanského přičinění, ať už má jakoukoli podobu.

https://www.facebook.com/DenVaclavaHavlaNewsky


Cvičit můžete, i když právě čtete náš blog

Třicátý krok ke svobodě

Jak jsme dojali Metallicu

Se sametově jemným pohlazením se vstává lépe

Krásní obři ze severu

ZALILI NÁM DVA KLIENTY DO BETONU

TANEC PRAHA. KDYŽ JE ZVĚDAVOST ZÁŽITKEM

UŽ JSME ZASE TĚŽKÉ VÁHY

nAKAfe 2019

NEČEKÁME, AŽ POMŮŽE NĚKDO JINÝ

Výtah, nebo schody?

Rozmohl se nám tady takový nešvar, zavírat slepice do klecí a dělat z nich stroje na vajíčka.